İndirim!

Mâturidiyye 1 – Melikşah Sezen

Eserin Orjinal İsmi: Mâturidiyye 1 – Teşekkül Dönemi


 İmam Mâturidî’nin ve mütekaddim dönem Mâturidî mütekellimlerin terceme-i hâlleri hakkında mufassal bilgiler bulunmaması, bu âlimlerin eserlerinin pek çoğunun günümüze ulaşmaması bu ihtiyacın ana sâikini oluşturmaktadır.


Görsel Temsilîdir. 


Sert Kapak | İstanbul, 2018 | 1. Baskı | 224 Sayfa

28.00  18.00 

Stok Kodu: 6058228634 Kategoriler: , Etiketler: , , , ,

Açıklama

Arka Kapaktan…

İmam Mâturidî ve kurucusu olduğu Maturidîyye mezhebi çalışılmaya, incelenmeye; âlimlerinin bilinmesine, eserlerinin doğru bir şekilde sunulmasına belki de en muhtaç olan mezheptir. İmam Mâturidî’nin ve mütekaddim dönem Mâturidî mütekellimlerin terceme-i hâlleri hakkında mufassal bilgiler bulunmaması, bu âlimlerin eserlerinin pek çoğunun günümüze ulaşmaması bu ihtiyacın ana sâikini oluşturmaktadır. Öte yandan Mâturidîlik adına telif edilen eserlerin keyfiyeti adına pek de müspet bir havanın mevcut olmaması da bir diğer önemli sebeptir.

Bu çalışma ‘Mâturidî Külliyatı’ çatısı altında, temas edilen ihtiyacı bir miktar karşılamak adına yeşeren niyetin bir ürünüdür. Üç cilde ulaşması planlanan Mâturidîyye tarihinin ana hattına dair tarih bölümü elinizdeki bu ilk ciltte ‘Teşekkül Dönemini’ ele almaktadır. Bu cildi, ‘Osmanlı Dönemi’ ve ‘Yakın Dönem’ tarihine dair ciltlerin takip etmesine niyetlenilmiştir. İmam Mâturidî ve Mâturidî mütekellimleri yakından tanımanın bugün karşı karşıya kalınan pek çok itikadı müşkülü hayatımızdan çıkaracağına ve Ehl-i Sünnet itikadını yeniden tahkim edeceğine inanıyoruz.

Ek bilgi

Ağırlık 0.300 kg
Boyutlar 24 × 16.5 cm

Tüm kredi kartlarına, vade farksız peşin fiyatına 5 taksit.