Hanefiler İçin İlmihal – İbn Abidinzade

40.00  27.00 

Eserin Tam İsmi: Hanefiler İçin İlmihal


Muallim neşriyattan neşredilen Yrd. Doç. Dr. Osman Bayder tarafından terceme edilen İbn Abidin Zade imzalı Hanefiler İçin İlmihal İbadetler, Helaller ve Haramlar, İnanç Esasları adlı bu kitabın tanıtım ve takdiminde diyor ki; Mecelle-i Ahkam-ı Adliyye (İslâmi özel hukuk -medenî hukuk- kuralları) cemiyeti üyesi Alaeddin İbn Abidin-Zade ‘ye ait olan bu kitap, Hanefi mezhebinin muteber kaynakları esas alınarak kaleme alınmış bir Hanefi ilmihalidir.

Hanefiler İçin İlmihal adlı bu kitabın belki de en önemli özelliği konuların basit, anlaşılır ve kast edilen anlamın anlaşılabileceği şekilde detaylı olarak ele alınmış olmasıdır. Kitapta yer alan görüşlerin, mezhepte kabul görmüş ve fetvaya esas teşkil eden “müftabih” görüşler olması, burada yer alan bilgiler ile gönül rahatlığı ile fetva verilmesini ve amel edilmesini mümkün kılmaktadır.

Kitap daha çok ilk basamaktaki ilim taliplerinin ihtiyaç duyacağı konuları ele almaktadır. Bu sebeple de genç yaştakilerin ihtiyaç duyacağı temizlik, namaz, oruç, adak, itikaf, yemin, zekat, kurban, hac, gündelik hayatta sıkça rastlanılan haramlar-helaller ile temel inanç esasları konularına yer verilmiştir.


Görsel Temsilîdir. 


 

 

Muallim Neşriyat | Cildli | İstanbul, 2016 | 1. Baskı | 480 Sayfa

Stokta

Karşılaştır
Boyutlar 16.5 × 23.5 cm
Stok kodu: 9786054709502 Kategoriler: Etiketler: , ,
Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.