Ama Hangi Osmanlı? – Ekrem Buğra Ekinci

27.50  19.00 

Sayfa Sayısı: 272


Baskı: 2 .Baskı


Basım: Karton Kapak


Yayınevi: Timaş Yayınevi


Şehir, Yıl: İstanbul, Şubat 2013


Tedarik: Stoklarımızda yer almadığı takdirde 3 (iş) gün içerisinde tedarik edilerek adresinize gönderimi yapılır.


Görsel temsilîdir.

Stokta yok

Karşılaştır

Arka Kapağından


Dünyayı hâkimiyeti altına alan güçlü bir imparatorluk olarak da anlatıldı, iktidar hırsının yuvası olarak da… Padişahların gücüne ve gaza inancına methiyeler dizilirken, diğer taraftan da taht kavgalarının ve kardeş katlinin zalimliği dilden dile dolaştı. At üstünde seferden sefere geçen bir zaferler tarihi de resmedildi, harem ve saraydan dışarı çıkılmayan bir imparatorluk hayatı da… Kanunlarıyla dünyaya örnek olduğu yazılırken, kanunsuzlukları da gerileyişine sebep olarak gösterildi. Medrese ve vakıflarıyla köklü bir imparatorluk olduğu da anlatıldı, hâkim güçlerin arasında kapana kısıldığı da… Peki ama Osmanlı bu anlatılanlardan hangisiydi?

Tarih sahnesinden elini eteğini çoktan çekmiş bir imparatorluk olmasına rağmen hâlâ pek çok araştırmaya, tartışmaya, polemiğe, dizilere, kitaplara taşınan Osmanlılar kimdi? Osmanlı ne kadar doğru anlatıldı? Kanunları, haremi, kardeş katli meselesi ve dahası…

Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekincinin kaleminden Osmanlı dünyası, padişahları, kültür hayatı ve bir imparatorluğun insana bakışı… Ama Hangi Osmanlıda Osmanlıya dair gündemde ve akıllarda kalan pek çok sorunun, tartışmanın cevabını bulacaksınız… PEKİ SİZ OSMANLIYI NASIL BİLİRSİNİZ?

Boyutlar 14 × 22 × 2 cm
Stok kodu: 978605080261 Kategoriler: Etiketler: , , , , , ,
Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.