İndirim!

Yerelden Küresele Ahlaki Duruşumuz – Serdar Demirel

Eserin Orjinal İsmi: Yerelden Kürsele Ahlakî Duruşumuz


Modern hayatta birbiriyle bağlantısız gözüken ama bağlantılı birçok meseleyi sâbiteler perspektifinden yorumlamaya çalıştım hep. Tanıtım Bülteninden.


Görsel temsilîdir. 


Karton Kapak | İstanbul, 2010 | 1. Baskı | 189 Sayfa

12.96  10.36 

Stokta yok

Stok kodu: 9786055634063 Kategoriler: Etiketler: , , , , , , , ,

Açıklama

Yerele ve küresele taalluk eden birçok konuda farklı zaman dilimlerinde özetle de olsa görüşlerimi yazdım ve onları elinizde bulunan kitapta biraraya toplamış bulunuyorum.

Kitabın ismini “Yerelden Küresele Ahlâkî Duruşumuz” koydum. Bendeniz ahlâkî duruşumuz derken bunu İslâmî duruşumuz anlamında kullanıyorum. Zira İslâm’ın bütün öğretilerine aşkın ahlâkî değerlerin mündemiç olduğuna kuşku yoktur.

Malûm, ülke ve dünya gündemi çok hızlı değişiyor. Bu değişimlerin coğrafyamız ve insanımız hesabına ne ifade ettiği, bîgane kalabileceğimiz bir durum değildir elbette. Modern hayatta birbiriyle bağlantısız gözüken ama bağlantılı birçok meseleyi sâbiteler perspektifinden yorumlamaya çalıştım hep. Bu meyanda diyebilirim ki; birbirinden farklı gibi gözüken yazılar, aslında birbirini tamamlayan bir bütünlüğe sahip.

Bir diğer ifadeyle, yazılanlar, farklı meseleler üzerinden aynı kalemin bir düşünsel bütünlük içinde varoluşun anlamına dair bakışının ürününü yansıtmaktadır.

Ek bilgi

Ağırlık0.142 kg

Tüm kredi kartlarına, vade farksız peşin fiyatına 5 taksit.