Kur’an’ı Nasıl Anlamalıyız?

5.00  3.00 

Eserin Orjinal İsmi: Kur’an-ı Kerim’i Nasıl Anlamalıyız?


Türkiye’nin İslamcılık tecrübesine dair yer yer sorgulama, yer yer tahlillerde bulunan yazar, sadece mealci okuma tarzının handikaplarına değinmekle kalmıyor, bir yandan sahih okuma yöntemlerini de ufka taşıyor. Arka Kapak’tan


Görsel temsilîdir. 


Karton Kapak – Cep Kitap | İstanbul, 2012 | 3. Baskı | 100 Sayfa

Karşılaştır
Stok kodu: 9786055634056 Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Yazar: Talha Hakan Alp

Elinizdeki kitap, İslamcı çevrelerin değişmez gündem maddesi olan “Kur’ân-ı Kerim’i nasıl anlamalıyız?” sorusunu kapağa taşıyor.

Yazar bu soruya, modern İslamcı kuşağın yaygın Kur’an okuma biçimini sorgulayıcı cevaplar veriyor. Meal okumalarının, Kur’an’ı anlamak adına sahih bir yöntem kabul edilemeyeceğinin altını çiziyor.

Türkiye’nin İslamcılık tecrübesine dair yer yer sorgulama, yer yer tahlillerde bulunan yazar, sadece mealci okuma tarzının handikaplarına değinmekle kalmıyor, bir yandan sahih okuma yöntemlerini de ufka taşıyor. Bu vesileyle yazarın Kur’an’ı anlama metodu olarak İslamî ilimlere ve ilmihal okumalarına yaptığı atıfların, ifade ve izah biçimi açısından konuya özgün açılım kazandırdığını ve gündeme doğru bir istikamet getireceği konusunda ümit verici olduğunu belirtmeliyiz.

Ek bilgi

Ağırlık 0.70 kg

Şimdilik taksit seçenekleri aktif değildir.