İndirim!

Makâlât’ul Kevserî – I – Muhammed Zahid el-Kevserî

1 müşteri puanına dayanarak 5 üzerinden 5.00 puan aldı
(1 müşteri yorumu)

Eserin Orjinal İsmi: Makâlât’ul KevserîÇeviri ve Dipnotlar: Ebubekir Sifil


Son devir Osmanlı allamelerinden Şeyhu’l-İslam vekili merhum Muhammed Zahid el-Kevseri’nin Akaid’den Fıkh’a, Tefsir’den Hadis’e, Tarih’ten Tasavvuf’a… İslami disiplinlerin hemen tamamına müteallik makalelerden oluşan eserin ilk cildi gözden geçirilmiş, ilaveli yeni baskısıyla okurlarının istifadesine sunuldu. Tanıtım Bülteninden.


Görsel temsilîdir. 


Karton Kapak | İstanbul, 2015 | 2. Baskı | 382 Sayfa

40.00  25.00 

Stokta

Stok Kodu: 9786055634308 Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Açıklama

Son devir Osmanlı allamelerinden Şeyhu’l-İslam vekili merhum Muhammed Zahid el-Kevseri’nin Akaid’den Fıkh’a, Tefsir’den Hadis’e, Tarih’ten Tasavvuf’a… İslami disiplinlerin hemen tamamına müteallik makalelerden oluşan eserin ilk cildi gözden geçirilmiş, ilaveli yeni baskısıyla okurlarının istifadesine sunuldu.

İslam Kültürünün tashihi, fikirlerin yabancı unsurlardan ve şaibelerden temizlenmesi noktasında önemli bir fonksiyon ifa eden Zahid el-Kevseri’nin Makalat ve diğer eserlerinin ümmet için, ilim alemi için ifade ettiği anlamı uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Adına yapılmış Yüksek Lisans ve Doktora tezleri, monografiler, ulusal ve uluslararası sempozyumlar bu noktayı yeterince vurgulayan çalışmalar… Her geçen gün bunlara yeni çalışmaların katılıyor olduğunu görmek de ayrı bir mutluluk vesilesi…

Kitap tercüme edilirken, Zahid el-Kevseri’nin çağdaşı İbn Mâni’ tarafından özellikle Makalat hakkında dile getirilen itiraz ve iddialara  tercümede ait olduğu yerlerde mukabelede bulunulmuştur.

Makâlât’ın bugüne kadar gerçekleştirilmiş istisnasız bütün neşirleri birbirinin aynı olduğu ve kayda değer herhangi bir tahkik ve tahriç çalışması yapılmadığı göz önünde bulundurularak bu eksik mümkün olduğunca giderilmeye çalışılmıştır.

Makâlât’ın mevcut baskılarının hiç birinde yer almayan 7 adet makale daha tesbit edilmiştir. Bu makalelerin tercümesi, ait oldukları yerlerde gelecek ve sonradan tesbit edildikleri belirtilecektir.

Makaleler, belli bir “dava hassasiyetiyle” kaleme alınmıştır. Tercümede bu hassasiyeti tahkim ve teyit amacıyla, İmam el-Kevserî tarafından –belki halin icabı olarak, belki başka sebeplerden– eksik bırakılan hususlar ikmal edilmeye çalışılmıştır.

Elinizde tuttuğunuz eser, İslamî İlimlerin her dalında otoritesi –dostu-düşmanı– herkes tarafından teslim edilmiş bir imamın kaleminden çıkmış ilmî makalelerden oluşuyor. İtikadî, fıkhî hadîsî, tefsîrî, tarihî, siyasî… meseleler hakkında kaleme alınmış olan bu makaleler, kaleme alındıkları tarihten itibaren güncelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş, aksine, giderek artan bir ilginin odağı olmuştur. Bu toprakların yetiştirdiği İmam Muhammed Zâhid el-Kevserî gibi bir kutup yıldızının eserlerini bu toprakların insanının istifadesine sunmak bizler için hem bir görev, hem de bir mutluluktur.

Ek bilgi

Ağırlık0.400 kg

Tüm kredi kartlarına, vade farksız peşin fiyatına 5 taksit.

 

Makâlât’ul Kevserî – I – Muhammed Zahid el-Kevserî için 1 inceleme

  1. 5 üzerinden 5 oy aldı

    Gürkan (Doğrulanmış Kullanıcı)

    Zahid el-Kevserî rahmetullahi aleyhin bu mühim eserini kesinlikle okumak, zihne nakşetmek lazım.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…