İndirim!

Müslüman Bilincin İnşası – 2 – Serdar Demirel

19.44  15.55 

RIHLEKitap | İslam Düşüncesi Kitaplığı  | Serdar Demirel Kitaplığı

Eserin Tam İsmi: Postmodern Çağda Müslüman Bilincin İnşası


Bu kitabın ihtiva ettiği yazılar, karşı karşıya kaldığımız dinî, siyasî, içtimaî ve kültürel meselelere yukarıda bahsettiğimiz hassasiyetler çerçevesinde dokunmaya çalışmıştır. Konular değişkenleri sâbiteler zâviyesinden ama çoğu zaman bunları dillendirme-den kaleme alınmıştır. Takdim'den


Görsel temsilîdir. 


Karton Kapak | İstanbul, 2016 | 1. Baskı |296 Sayfa


Toplu alımlarda özel indirim imkânından faydalanabilirsiniz. (Hızlı Sipariş Hattı: +90 212 531 5020 ve +90 212 531 5030)

Stokta

Açıklama

Müslüman Bilincin İnşası Kitabından…


بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله رب العالمين، والصلاة والسلام على سيدنا محمد وعلى آله وصحبه أجمعين

Dünyanın içinden geçtiği postmodern dönem, özüne hakim seküler dünya görüşü ile tüm coğrafyalarda kutsaldan oldukça arındırılmış bir hayat inşa etmektedir.

Müslümanlar modern ve postmodern kıskacında olsa da günlük hayatlarında karşılaştıkları meselelere dair kendi değer sistemlerine uygun duruşlar geliştirmek ve buna göre analizler yapmak durumundadırlar.

Çağın dünyevileştirici hayat tarzı karşısında teslim olmadan, içe kapanarak canlı hayattan ilişkilerini kesmeden ve tarihe bir özne olarak müdahale etmek üzere medeniyetlerini yeniden inşa etmek amacıyla hareket etmelidirler. Bunu da İslam’ı bünyesinde canlı yaşayan birey ve toplumu inşa ederek yapabilirler. Bu kitabın ihtiva ettiği yazılar, karşı karşıya kaldığımız dini, siyasi, içtimai ve kültürel meselelere yukarıda bahsettiğimiz hassasiyetler çerçevesinde dokunmaya çalışmıştır.

Tanıtım Bülteninden…

İçindekiler ve Takdim


Ek bilgi

Ağırlık0.350 kg
Boyutlar13.5 x 21 x 2 cm

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Müslüman Bilincin İnşası – 2 – Serdar Demirel” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir